Вимога платити за дитсадок для дітей без київської "прописки" порушує Конституцію – МОН

Поділитися

Рішення Київради про те, що батьки незареєстрованих у столиці дітей повинні оплачувати їхнє навчання в комунальних дитсадках Києва, обмежує конституційне право на доступну і безоплатну дошкільну освіту.

Про це йдеться в листі очільниці відомства Лілії Гриневич до голови КМДА Віталія Кличка з проханням переглянути вищезгадане рішення Київської міськради.

Зазначене рішення набуло чинності 1 січня 2019 року. У МОН наголошують, що "реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути підставою для обмеження прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України".

Як приклад МОН наводить аналогічну ситуацію в місті Тернополі, що вже стала предметом судового оскарження.

Так, Тернопільський окружний адміністративний суд визнав незаконним встановлення плати за навчання в закладах дошкільної освіти міста для дітей, які не зареєстровані в ньому (рішення від 7 листопада 2018 року в справі № 940/1387/18).

Зазначене судове рішення ще не набрало чинності у зв’язку з його апеляційним оскарженням. Водночас це засвідчує потенційну можливість оскарження в судовому порядку також і рішення Київської міської ради.

Поділитися