Експерти ZMINA створюють Білу книгу для реформи “прописки”

Поділитися

Експерти Центру прав людини ZMINA почали створювати Білу книгу для Уряду України з пропозиціями реформи системи реєстрації місця проживання. Вони покликані спростити систему реєстрації, та перетворити її з дозвільної (як є зараз) на повідомну.

Біла Книга реформи системи реєстрації місця проживання для уряду України

 

Це означатиме, що людині більше не доведеться доводити своє право на проживання у житлі при реєстрації, але при тому, жодних майнових ризиків для власника житла це не становитиме.

Книга міститиме 11 основних розділів про проблеми функціонування системи та її негативний вплив на права людини. Зокрема, будуть описані проблеми у сфері власності, участі людини в громадському житті, соціальній сфері, сфері вимушеної міграції через конфлікт, діяльності реєстрів, адмінпослуг, медицини, освіти, пошуку притулку, судової системи, фінансів та прав дітей.

Над створенням Білої Книги працюватимуть також зовнішні експерти з органів влади, аналітичних центрів та правозахисних організацій.

Метою написання Білої Книги для Уряду є створення нової дієвої, реалістичної та цілісної системи реєстрації місця проживання, спроможної забезпечити безперешкодну реалізацію прав та свобод людини в Україні. Водночас вона також допоможе органам влади отримувати адекватні дані про міграційні процеси і розселення, і відповідно – розраховувати потреби громад. 

«Ми прагнемо допомогти новому Уряду вирішити проблеми, що існують навколо реєстрації місця проживання, та представити можливі моделі її реформування на підставі комплексного системного підходу. Він дозволить врахувати її роль у різних сферах суспільних відносин. Ці моделі також будуть використані для підготовки відповідного законопроекту. По суті, це пропозиція того, як би нова система мала виглядати з чистого листа та в ідеалі», – каже Людмила Янкіна, керівниця проекту «Свобода пересування для кожного: реформа системи реєстрації місця проживання в Україні».

Проект реалізується у консорціумі з партнерськими організаціями Аналітичним центром CEDOS, Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром політико-правових реформ, за підтримки Європейського Союзу та Програм розвитку ООН.

Поділитися