МОЗ змінило форму підписання декларації між пацієнтом та лікарем: що нового?

Поділитися

МОЗ України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу.

Про це йдеться на сайті відомства.

Тепер лікар або реєстратор більше не зобов'язані виготовляти і зберігати копії документів, які надає пацієнт.

"Пацієнт при підписанні декларації відтепер має тільки показати один з документів, що посвідчують особу, та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП). Зберігати тепер необхідно тільки один примірник декларації, підписаний пацієнтом. Інший примірник, як і раніше, залишається у пацієнта", – йдеться в повідомлені.

Змінився перелік інформації, що вноситься до декларації.

"Відтепер декларація буде на одному аркуші, що зекономить час пацієнтів та лікаря на її заповнення. У декларації тепер не потрібно зазначати зареєстроване місце проживання пацієнта, оскільки пацієнт обирає лікаря незалежно від місця прописки", – зауважують у МОЗ.

Також декларації, підписані до початку кампанії "Лікар для кожної сім'ї", діють до 1 січня 2020 року, а всі інші не мають терміну дії.

За словами керівниці проектів Центру інформації про права людини Людмили Янкіної, ухваленням нової версії декларації на надання первинної медичної допомоги, команда МОЗ демонструє свою прогресивність та орієнтованість саме на зручність людини.

"Прогресивність позиції МОЗ у цьому питанні проявляється в тому, що державні сервіси мають надаватися саме за місцем реалізації життєвих інтересів людини, а бюрократія, навіть якщо вона присутня, має бути людиноцентричною. Таким чином, у сфері медицини, так, як це би мало відбутись у в усіх інших сферах державного управління, реєстрація місця проживання йде в минуле як така, що втратила свою актуальність у тому вигляді, в якому існує зараз", – зауважує вона. 

Раніше людина мала вказувати обидві адреси (в разі їх неспівпадіння): адресу, за якою мешкає (п. 1.10. Адреса місця фактичного проживання або перебування (для надання допомоги за місцем проживання або перебування та листування) та п. 1.10.1. Збігається з адресою зареєстрованого місця проживання (відмітити позначкою "Х"). Далі людина мала вказати адресу реєстрації місця проживання, вказану в паспорті (п. 1.11. Адреса зареєстрованого місця проживання пацієнта).

Пункти, які стосувались прописки, у старій версії декларації 

Тепер же людина має вказувати лише одну адресу, а саме ту, де фактично мешкає.

Пункт, який стосується прописки, у новій версії декларації

 

 

Поділитися