• Головна
  • Бібліотека
  • Біла книга реформи системи реєстрації місця проживання для уряду України

Біла книга реформи системи реєстрації місця проживання для уряду України

Поділитися
Біла Книга реформи системи реєстрації місця проживання для уряду України

У цьоми виданні Ви зможете ознаймитись із запропонованими механізмами комплексного впровадження реформи системи реєстрації місця проживання з дозвільної на повідомну, коли людині більше не доведеться доводити своє право на проживання у житлі при реєстрації, але при тому, жодних майнових ризиків для власника житла це не становитиме.

Книга міститиме кілька основних розділів про проблеми функціонування системи та її негативний вплив на права людини. Зокрема, у ній описані проблеми у сфері власності, участі людини в громадському житті, соціальній сфері, сфері вимушеної міграції через конфлікт, діяльності реєстрів, адмінпослуг, медицини, освіти, пошуку притулку, судової системи, фінансів та прав дітей.

Над її створенням працювала велика команда внутрішніх та зовнішніх експертіва як з громадянського суспільства так і експерти з органів влади, аналітичних центрів та правозахисних організацій.

Метою написання цієї Книги для Уряду є створення нової дієвої, реалістичної та цілісної системи реєстрації місця проживання, спроможної забезпечити безперешкодну реалізацію прав та свобод людини в Україні. Водночас вона також допоможе органам влади отримувати адекватні дані про міграційні процеси і розселення, і відповідно – розраховувати потреби громад. 

Керівниця проєкту: Людмила Янкіна


Автори розділів: Анастасія Бондаренко, Анна Бобко, Альона Луньова, Богдан Мельникович, Віта Мусатенко, Євген Школьний, Олег Простибоженко, Олексій Ширанков, Сулейман Мамутов


Літературне редагування: Сергій Чемеркін


Дизайн і верстка: Ігор Коновалов


Автори щиро вдячні за спільну роботу від етапу розроблення до етапу внутрішнього рецензування експертам і експерткам, які допомагали у написанні та надавали консультації — Аксані Філіпішиній, Андрію Римашевському, Віктору Тимощуку, Ірині Ковалевській, Ірині Тарасюк, Івану Двойленку, Катерині Грищенко, Надії Добрянській, Олександру Стельмаху, Олені Палієнко, Олесі Цибулько, Олені Гладковій, Степану Берку, Тетяні Дурневій, Яніні Казюк.

Поділитися